ŻUBROFFKA 2022

16. Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się w dniach 7-11.12.2022 roku w Białymstoku. Wpłynęło ponad 4500 zgłoszeń z całego świata (m.in. z Chile, Kolumbii, Peru, Urugwaju, Panamy, Algierii, Botswany, Nigerii, Wybrzeża Kości Słoniowej, Filipin, Hongkongu, Kambodży, Nepalu, Singapuru, Sri Lanki, Syrii, Tadżykistanu, Uzbekistanu, Wietnamu, Zambii, Luksemburga, Malty, Polski). Selekcjonerzy wybrali 122 filmy, które zostaną zaprezentowane publiczności. Przyznane zostaną nagrody w kilku konkursach polskich i międzynarodowych (Okno Na Wschód, Cały Ten Świat, Fabuła.pl, Dokument.pl, Animacja.pl, Music Video, Na Skraju, Kids, Midnight Shorts). Swoje nagrody przyzna jury polskich i zagranicznych dziennikarzy, a jeden z filmów otrzyma nagrodę publiczności, czyli Dzikiego Żubra.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA od kilkunastu lat buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem, dzięki czemu w Białymstoku i na Podlasiu spotyka się twórcza energia z całego świata. Festiwal, który ewoluował z małej kameralnej imprezy do największego filmowego wydarzenia w północno-wschodniej Polsce, jest imprezą otwartą i bez granic, szanującą odmienność i różnorodność, jest miejscem spotkań twórców otwartych, z poczuciem humoru oraz ceniących naturę i jej wytwory.

ŻUBROFFKA to nie tylko przegląd najnowszego dorobku twórców filmów krótkometrażowych. Ideą Festiwalu jest kompleksowe podejście do sztuki filmowej, dlatego w programie zawsze znajdują się warsztaty dla dzieci i dorosłych, międzynarodowe śniadania filmowe, panele dyskusyjne, wystawy, a nawet filmowe sesje terapeutyczne.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲