Żużel w kinach

Od piątku na ekranach kin pojawi się premierowo film „Żużel” w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej. Fabularna opowieść o czarnym sporcie – jego pięknie i niebezpieczeństwach, codziennym poświęceniu sportowców, rywalizacji na torze i kontakcie z fanami.

Mistrz motocyklowy Lowa jest obiektem westchnień kobiet i źródłem zazdrości rywali z toru. Pogodny, miły dla ludzi, „zwyczajny”, ma frajdę z życia i tego, co robi. Jednak szelmowski uśmiech chłopaka skrywa codzienne zmagania ze strachem, widmem kontuzji i wypadków na żużlowych stadionach. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy na drodze Lowy staje śliczna Roma. Czy zakochany w prędkości i motorach zawodnik, dla którego sport jest nie tylko szaleńczą, młodzieńczą pasją, ale też ucieczką od szarej rzeczywistości, znajdzie w swoim sercu miejsce na prawdziwą miłość?

Kilka słów od reżyserki: „Żużel” to pierwszy od siedemdziesięciu lat film fabularny traktujący o tym niezwykłym, pełnym adrenaliny i niebezpieczeństw sporcie, który w naszym kraju ma miliony oddanych sympatyków. Zafascynowała mnie postawa młodych ludzi, którzy związują się z żużlem. Żyją w innym świecie, tempie i rzeczywistości. Pasji i determinacji, z którą wchodzą w to niebezpieczne życie, można im tylko pozazdrościć.

Twórcy filmu:

  • reżyseria i scenariusz: Dorota Kędzierzawska
  • zdjęcia: Artur Reinhart
  • muzyka: Tomasz Gąssowski
  • obsada: Tomasz Ziętek, Jagoda Porębska, Paweł Wilczak, Mateusz Kościukiewicz, Karolina Gruszka, Karolina Gołębiowska, Żaneta Łabudzka, Bartek Gnosowski, Tadeusz Kostro, Łukasz Kaczmarek, Marcel Szymko, Jacek Hugo-Bader, Piotr Zajączkowski, Krzysztof Sadurski.

Za dystrybucję odpowiada Kino Świat.

 

Zespół kinowy Coigdzie.pl®

Wróć

do góry ▲