Prezentowane filmy pokazują wpływ zmian klimatu oraz nadmiernej eksploatacji zasobów naturalnych na środowisko i życie społeczności w różnych regionach świata.
W zestawie:
- Czekając na deszcz, reż. Simon Panay, Francja 2015, 25'.
O mieszkańcach małej wioski zagubionej na pustynnych obszarach Burkina Faso
- Kiedy tańczą słonie, cierpi trawa, reż. Jan van den Berg, Holandia 2014, 25'.
O kambodżańskich rolnikach, których ziemia zawłaszczana jest przez międzynarodowe korporacje
- Społeczności rdzenne: Nasza walka!, reż. Paul Redman, Francja 2015, 52'.
O społecznościach rdzennych, które w różnych częściach Afryki, Ameryki Południowej i Azji walczą z nadmierną eksploatacją przyrody
- Inhabit: z perspektywy permakultury, reż. Costa Boutsikaris, USA 2015, 87'.
Dwójka filmowców, Costa Boutsikaris i Emmet Brennan, jeździ po USA vanem napędzanym zużytym olejem roślinnym i pokazuje inspirujące historie ludzi zajmujących się permakulturą (tzw. trwałe rolnictwo) oraz ekologicznym stylem życia. Poszukują lokalnych rozwiązań globalnych problemów ekologicznych, eksplorując tematy związane z pozyskiwaniem żywności, ochroną zasobów naturalnych, ekonomią, zarządzaniem i wzorcami kulturowymi.