Aktualności kinowe

Najbliższy tydzień (21.01-27.01.2022) w polskich kinach będzie wyglądał całkiem ciekawie. Zaprosi do siebie prawie 500 kin, a w nich zobaczyć będzie można:

  • 5 premier,
  • ponad 340 różnych filmów,
  • prawie 42500 projekcji filmowych.

21. stycznia polską premierę będzie miało 5. filmów. Będą to: „Sing 2”, „C'mon C'mon”, Gierek”, „Hazardzista”, „Britt-Marie tu była”.

Od 21. stycznia do 3. lutego 2022 roku w wybranych kinach odbędzie się Tydzień Filmu Niemieckiego. Organizatorzy tego wydarzenia filmowego, którymi są Dom Norymberski w Krakowie, Instytut Goethego w Warszawie i Krakowie oraz Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu, zaproszą do takich miejsc jak: Kino Muranów w Warszawie, Kino pod Baranami w Krakowie, Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Kino Meduza w Opolu, Kino Światowid w Katowicach, Kino Muza w Poznaniu, Kino Centrum w Toruniu, Kino Moskwa w Kielcach. Po edycji kinowej filmy będą dostępne online w dniach 4-10.02.2022 roku.

M2 Films, polski dystrybutor filmu „Duch śniegów” zapowiada przedpremierowe pokazy w polskich kinach. Ten dokumentalny film z hipnotyzującą muzyką Nicka Cave’a miał swoją premierę podczas ubiegłorocznego festiwalu w Cannes. Znalazł się na długiej liście kandydatów do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny.

MCWS Elektrownia w Radomiu zaprasza na Przegląd Filmów Rosyjskich. W dniach 21-27.01.2022 roku zostaną zaprezentowane filmy pokazywane na ubiegłorocznym 14. Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską.

Poznaliśmy nominacje do Bestsellerów Empiku. Są to coroczne nagrody dla twórców najpopularniejszych książek, muzyki i filmów. Zwycięzców poznamy 15. lutego o godz. 19:45 kiedy to odbędzie się uroczysta Gala.

W dziedzinie „film” nominacje ogłoszono w kategoriach: Kino polskie, Kino Familijne, Odkrycia EMPiK-u 2021.

    •  

Obserwując wzrost liczby zakażeń wirusem SARS-CoV2 w poszczególnych krajach Europy wielu kinomanów zadaje sobie pytanie „Czy ponownie zamkną kina?”, a niektórzy „Kiedy ponownie zamkną  kina?”. Co nas czeka w najbliższych tygodniach, tego nie wiemy, ale warto spojrzeć jak to obecnie wygląda w innych państwach.

W nadchodzącym tygodniu (14.01-20.01.2022) polskie kina w liczbie niespełna pięciuset zapraszają na:

  • 7 premier,
  • ponad 310 różnych filmów,
  • ponad 42500 projekcji filmowych.

14. stycznia polską premierę będzie miało 7. filmów. Będą to: „355”, „Krzyk”, „(Nie)długo i szczęśliwie”, „Titane”, „O czym dzisiaj marzą zwierzęta”, „Moje życie to cyrk”, „Martin i magiczny las”.

Warszawskie Kino Iluzjon, w związku z przypadającą na 19 stycznia 2022 roku setną rocznicę urodzin, zaprasza na Przegląd filmów Jerzego Kawalerowicza. Odbędzie się on w dniach 14-30.01.2022 roku. W ramach przeglądu obejrzeć będzie można zarówno najważniejsze (nagradzane w kraju i zagranicą) filmy tego wybitnego reżysera, ale także te mniej znane.

do góry ▲