Aktualności kinowe

Poznaliśmy laureatów zakończonego właśnie 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator, największego polskiego festiwalu filmu animowanego, odbywającego się od 2008 roku. MFFA Animator w Poznaniu od Amerykańskiej Akademii Filmowej otrzymał status festiwalu kwalifikującego do Oscarów®.

Kolejny tydzień przynosi w kinach 9. premier. Od 16. lipca zobaczymy m.in. filmy: „Kosmiczny mecz: Nowa era”, „Escape Room: Najlepsi z najlepszych” czy polski „Żużel”.

Od 16. lipca zaprasza do siebie prawie 530 kin. We wszystkich otwartych obiektach zaplanowano w nadchodzącym tygodniu prawie 45500 seansów, a wyświetlonych zostanie ponad 330 filmów. Premierę w tym tygodniu ma 9 filmów.

14. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR dobiega powoli końca. Widzowie mają ostatnią szansę wybrać się na filmy konkursowe. Jutro (15. lipca) o godz. 20:00 jury festiwalowe ogłosi swój werdykt. Gala rozdania nagród odbędzie się online. Na streaming z wydarzenia, wieńczącego festiwal organizatorzy zapraszają na stronę ANIMATORA na Facebooku i na kanale YouTube.

Od piątku na ekranach kin pojawi się premierowo film „Żużel” w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej. Fabularna opowieść o czarnym sporcie – jego pięknie i niebezpieczeństwach, codziennym poświęceniu sportowców, rywalizacji na torze i kontakcie z fanami.

Dzisiaj rozpoczyna się 24. Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa Lato z Muzami w Nowogardzie. Tegoroczna edycja potrwa do 18. lipca.

Lato z Muzami to wydarzenie łączące różne dziedziny sztuki. Jego trzonem jest festiwal filmowy, na którym prezentowane są najnowsze trendy filmowe oraz klasyczne dzieła wielkich mistrzów.

14. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO dobiegły końca. 10. Lipca odbyła się uroczysta Gala Finałowa, na której ogłoszono zwycięzców. Najważniejszym punktem programu KAMERALNEGO LATA były jednak dwa konkursy festiwalowe.

Festiwal Kino na granicy ogłosił program tegorocznej edycji. 23. Przegląd Filmowy Kino na Granicy/Hranici odbędzie się w dniach 30.07- 4.08.2021r. w Cieszynie i Czeskim Cieszynie.

Kino na Granicy to największy przegląd filmów z Polski, Czech i Słowacji. To jedyne wydarzenie filmowe, które już od ponad dwóch dekad odbywa się w jednym mieście, ale po dwóch stronach granicy – w polskim i czeskim Cieszynie.

Nadchodzący tydzień przynosi w kinach 8. premier. Od 9. lipca zobaczymy m.in. filmy: „Czarna wdowa”, „Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów” czy polskie „Cudak” i „Ściema po polsku”.

Od 9. lipca zaprasza do siebie ponad 520 kin. We wszystkich otwartych obiektach zaplanowano w nadchodzącym tygodniu ponad 45500 seansów, a wyświetlonych zostanie ponad 350 filmów. Premierę w tym tygodniu ma 8 filmów.

do góry ▲